Вживані автоНові автоАвтосервіси
Увійти|Зареєструватися
|

Нашестя електромобілів вже настало!

Нашестя електромобілів вже настало!
13 грудня 2021
|
937
Поділитися:
Донедавна автомобільні компанії, крім Tesla, дотримувалися спільної позиції щодо електромобілів: ми почнемо виробляти їх масово, коли люди почнуть масово їх купувати.

Покійний генеральний директор Fiat-Chrysler Серджіо Маркіонне дійшов до того, що благав водіїв не купувати оригінальний електричний Fiat його компанії; він міркував, що націнка на одиниці продукції була настільки низька, що він втрачав гроші на кожній продажі (14 000 доларів за підрахунками Маркіонне).

Що ж, зараз люди купують електромобілі, частково тому, що ми все більше наближаємося до глобального потепління, а частково тому, що автомобільна промисловість робить привабливі машини з батарейним живленням у великих обсягах.

Згідно з новим звітом BloombergNEF, випущеним спільно з Конференцією Організації Об'єднаних Націй зі зміни клімату COP26, цього року водії по всьому світу купили близько 5,6 мільйона електромобілів. Це майже вдвічі більше, ніж минулого року, і, що важливіше, на нього припадає майже 8% усіх продажів автомобілів.

" Ми спостерігаємо зростання органічного попиту на електромобілі ", - прокоментувала Олександра О'Донован, одна з аналітиків BNEF, які написали звіт. Серед факторів, що впливають на це зростання: " По-перше, ширший вибір електромобілів, доступних клієнтам, і, що ще важливіше, автомобілі, призначені для таких затребуваних сегментів, як позашляховики ", - сказала О'Донован.

Глобальні продажі електромобілів

Крім того, продажі електромобілів становлять понад 20% від загального обсягу продажу автомобілів кількох європейських автовиробників, включаючи Volvo та Daimler. І сьогодні у продажу є понад 500 моделей електромобілів та авто на паливних елементах - лише шість років тому їх було менше 100.

Основною причиною того, що використання електромобілів не відбувається швидше, є брак загальнодоступної зарядної інфраструктури.

Але незабаром це має змінитися, оскільки споживачі все більше беруть справу в свої руки. Згідно зі звітом BNEF, у гаражах та парковках цього року було встановлено близько 2,1 мільйона зарядних пристроїв для автомобілів, що на 63% більше, ніж кількість приватних розеток на початку року.

Встановлення домашнього зарядного пристрою

Тим часом у вантажівках, автобусах та тракторах починають працювати електродвигуни. BloombergNEF очікує, що комерційні покупці придбають 150 000 електромобілів цього року, що також майже вдвічі більше, ніж минулого року. Збільшення запасу ходу електромобілів та відносно низькі витрати на технічне обслуговування призводять до того, що економіка все більше схиляється на користь електричних поштових вантажівок та автофургонів для доставки.

О'Донован з BNEF попереджає, що ще потрібно зробити чималу роботу, щоб до 2050 року вивести автомобільний транспорт на шлях до нульової кількості автопарку. «Продажі автомобілів із двигуном внутрішнього згоряння мають практично зникнути до 2035 року», - сказала вона. «Автовиробники, на які припадає лише 19% світового ринку легкових автомобілів, заявили про свій намір на той час припинити продаж автомобілів із ДВЗ».

Справді, пройдуть роки, перш ніж електромобілі перевершать продаж своїх побратимів, що працюють на газі, але ми свідки того, що цей процес значно прискорився!

За матеріалами: bloomberg.com
Водневі автомобіліСтатистика
Читати в Facebook
G
Читати в Google News
Читати в Telegram

Характеристики та огляди

e-Golf
Volkswagen e-Golf (2014-2016)
24.2 kWh EU
Переглянути всі моделі

Останні новини

MAXUS EUNIQ 6 офіційно в Україні: Все, що вам потрібно знати про великий електрокросовер з CCS2
MAXUS EUNIQ 6 офіційно в Україні: Все, що вам потрібно знати про великий електрокросовер з CCS2

Останні оголошення

Volkswagen ID.3
19 750 $
Volkswagen ID.3
  • 2020
  • 146 тис. км
  • Бурштин
  • 62 кВт/г
21 год. тому
Nissan Leaf 2018
20 300 $
Nissan Leaf 2018
Kia EV6 2022
42 000 $
Kia EV6 2022